• 012-012-terapie.jpg
  • 014-dyn-afazie3-fotorb.jpg
  • 015-miminko.jpg
  • 016-afatik-2.jpg
  • 019-pomu-cky-1.jpg
  • 018-fees-ond.jpg
  • 021-relaxace1.jpg

Asociace klinických logopedů - sdružení odborníků z oblasti logopedie

Novinky a zajímavosti z oboru

image

NDT - Bobath koncept v logopedii

Bobath koncept je jedním ze světově nejužívanějších terapeutických přístupů určený pacientům s poškozením centrální nervové soustavy různého věku i etiologie. Ve světě bývá častěji označován jako neurovývojová terapie (NDT - Neuro Developmental Treatment), jelikož vychází z nejnovějších neurofyziologických poznatků o vývoji motoriky dítěte.

30. 8. 2018

Klíčová slova: bobath koncept

Stalo se...

image

6.3. MEZINÁRODNÍ DEN LOGOPEDIE

Pro letošek  je organizací CPLOL vyhlášeno téma : „Poruchy autistického spektra ”.  Zpráva ze dne logopedie, kterého se účastnilo mnoho kolegů, je níže ke stažení.

8. 3. 2019

Klíčová slova: PAS, Den Logopedie

Kliničtí logopedové doporučují

image

Poskytování placeného volna při ošetření u klinického logopeda

„Má zaměstnanec nárok na placené volno, pokud je překážkou v práci ošetření v ambulanci klinického logopeda, musí zaměstnavatel uznat propustku ?”     –   Vzhledem k  opakovaným dotazům klientů a jejich rodinných příslušníků jsme se zeptali odborníka z nejpovolanějších, pana JUDr. J. Macha, který se mj. specializuje na legislativu ve zdravotnictví.

2. 1. 2018

Klíčová slova: propustka, ošetření ve zdravotnickém zařízení, pracovní volno

Klinická logopedie v médiích

image

Nová aplikace pro pacienty s afázií

Pro pacienty s fatickou poruchou byla za spolupráce Mgr. Mackové, studentů VŠ ekonomické a podpory AKL ČR vytvořena nová aplikace.

20. 3. 2019

Klíčová slova: afázie, aplikace

Logopedická on-line poradna

image

Dotaz č. 1574

Dobry den,
zijeme dlouhodobe ve Velke Britanii, Syn (7.11.2015) jeste stale nemluvi, pouziva jen svou rec (15-30 slov), dohromady zvlada asi 30 dalsich uz o neco lepe srozumitelnych slov. Jak syna rozmluvit, spolupracovat nechce, opakovat nechce ani za odmenu. Ma smysl navstivit logopeda tady ve Velke Britanii i kdyz mu syn nebude vubec rozumet? Muzu vas poprosit o doporuceni nejake literatury, ktera by mi mohla pomoci syna rozmluvit a motivovat k reci? Od dubna nastupuje do skolky. Dekuji velmi za radu Michaela Kalivodova

Literatura

image

Doc. Karel Neubauer a kol.: Kompendium klinické logopedie

Vychází komplexní učebnice Kompendium klinické logopedie Doc. Neubauera a kol.

Pomůcky

image

Vykuk – pomůcky pro terapii NKS  – https://www.logopedickesympozium.cz/pomucky-vykuk/

Nabídka pracovních míst

image

Ústí nad Labem, Masarykova nemocnice

Masarykova nemocnice nabízí volné místo pro klinického logopeda či logopeda ve zdravotnictví. Předatestační příprava je v rámci pracovště možná. Nabízíme velmi pestrou práci pod mateřským rehabilitačním oddělením. Je zde dětská klientela, pracujeme...