• 012-012-terapie.jpg
  • 014-dyn-afazie3-fotorb.jpg
  • 015-miminko.jpg
  • 016-afatik-2.jpg
  • 019-pomu-cky-1.jpg
  • 018-fees-ond.jpg
  • 021-relaxace1.jpg

Asociace klinických logopedů - sdružení odborníků z oblasti logopedie

Novinky a zajímavosti z oboru

image

Proba o pomoc při výzkumu afázie

Pro disertační výzkum hledá Mgr. Michal Láznička, doktorský student Obecné lingvistiky na FF UK, osoby s chronickou afázií. Ve výzkumu sleduje, jak některé lingvistické faktory ovlivňují produkci množného čísla podstatných jmen v afázii. V případě zájmu o spolupráci jej kontaktujte na níže uvedené adrese.

18. 6. 2018

Klíčová slova: afázie, výzkum, disertační práce

Stalo se...

image

8. konference Neuropsychiatrického fóra

Koncem dubna se konala 8. konference Neuropsychiatrického fóra v prostorách Francouského institutu v Praze. Více na http://npforum.eu/

4. 6. 2018

Klíčová slova: neuropsychiatrické fórum

Kliničtí logopedové doporučují

image

Poskytování placeného volna při ošetření u klinického logopeda

„Má zaměstnanec nárok na placené volno, pokud je překážkou v práci ošetření v ambulanci klinického logopeda, musí zaměstnavatel uznat propustku ?”     –   Vzhledem k  opakovaným dotazům klientů a jejich rodinných příslušníků jsme se zeptali odborníka z nejpovolanějších, pana JUDr. J. Macha, který se mj. specializuje na legislativu ve zdravotnictví.

2. 1. 2018

Klíčová slova: propustka, ošetření ve zdravotnickém zařízení, pracovní volno

Klinická logopedie v médiích

image

Články v časopisu Maminka - na téma opožděného vývoje řeči

Mgr. ivu Bajtlerovou oslovila redaktorka z časopisu Maminka a zde si můžete přečíst články na téma – proč děti mluví později než dříve.

15. 5. 2018

Klíčová slova: I. Bajtlerová

Logopedická on-line poradna

image

Dotaz č. 1490

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně mého 3 letého syna. Přibližně od Vánoc se rychle rozmluvil.Je to asi měsíc, co začal zadrhávat, z počátku jen občas při vyhrocených situacích ,,já já já chci/nechci.." ale nyní je to mnohem častější. Opakuje první slabiku. Více u slov, které vyslovuje poprvé. Snažím se být v klidu a dávám mu najevo, že ho poslouchám. Některé dny jsou téměř bez problému, jindy zadrhává často, i když je očividně spokojený. Je to jen přechodné období? Můžu synovi sama nějak pomoci? Děkuji, Lenka.

Literatura

image

Mgr. Lucie Krejčová: Rozpovídej se, 1. a 2. díl

Autor Mgr. Lucie Krejčová

Zábavná cvičení pomáhají s rozvojem řeči. Trénují pouze probíraný jev a nepřeskakují na složitější úkoly, dokud dítě nedosáhne dané úrovně. Z obsahu vybíráme: sluchová cvičení, rytmizace, porozumění, motorika jazyka, fixace a diferenciace hlásek. Publikace je primárně určena pro rodiče dětí, pedagogy MŠ a logopedy, avšak uplatní ji i speciální pedagogové, asistenti dětí nebo kliničtí logopedi.

Pomůcky

image

Kousák

Dovozce a prodejce inovativních logopedických pomůcek. Vše testováno a certifikováno pro evropský trh.  Osobní přístup, skvělý servis, rychlé dodávky a opravdu široký sortiment - Z-Vibe, terapeutické lžičky, náústky, láhve, kousátka atd. www.kousak.com

Nabídka pracovních míst

image

Praha 9, Ambulance klinické logopedie

Ambulance klinické logopedie Praha 9, Kytlická 779 přijme do svého týmu klinického logopeda nebo logopeda (SZZ z logopedie a surdopedie) na úvazek 1,0 (případně nižší). Možnost předatestační přípravy. Nástup možný během léta nebo od 1. 9. 2018.