• 012-012-terapie.jpg
  • 014-dyn-afazie3-fotorb.jpg
  • 015-miminko.jpg
  • 016-afatik-2.jpg
  • 019-pomu-cky-1.jpg
  • 018-fees-ond.jpg
  • 021-relaxace1.jpg

Asociace klinických logopedů - sdružení odborníků z oblasti logopedie

Novinky a zajímavosti z oboru

image

Výzva - Zapojte se do mezinárodního výzkumu koktavosti

Dotazník k vyplnění najdete na : https://goo.gl/forms/EFAZVZXP68DwqZmE2.   Přečtěte si průvodní dopis od našeho kolegy Mgr. J. Dezorta a podrobné pokyny – rozklikněte „Výzvu”.

 

17. 3. 2018

Stalo se...

image

2. 4. MEZINÁRODNÍ DEN POROZUMĚNÍ AUTISMU

Na 2. dubna připadá Mezinárodní den porozumění či zvýšení povědomí o autismu. Mnoho společností po celém světě v tento den osvěcuje své budovy modrým světlem a mnoho lidí si váže modrou stužku s cílem symbolicky podpořit vyrovnávání se s autismem. Autismus je nemoc, která se projevuje hned v raném dětství. Touto nemocí trpí v ČR více než 50 000 lidí.  Jeden z mnoha osvětových letáků najdete zde.

3. 4. 2018

Klíčová slova: autismus

Kliničtí logopedové doporučují

image

Poskytování placeného volna při ošetření u klinického logopeda

„Má zaměstnanec nárok na placené volno, pokud je překážkou v práci ošetření v ambulanci klinického logopeda, musí zaměstnavatel uznat propustku ?”     –   Vzhledem k  opakovaným dotazům klientů a jejich rodinných příslušníků jsme se zeptali odborníka z nejpovolanějších, pana JUDr. J. Macha, který se mj. specializuje na legislativu ve zdravotnictví.

2. 1. 2018

Klíčová slova: propustka, ošetření ve zdravotnickém zařízení, pracovní volno

Klinická logopedie v médiích

image

Klinická logopedie na ČT1

Na webu ČT vyšel článek – Logopedie jsou přetížené. Dětí s vadou řeči přibývá kvůli technologiím i rizikovým těhotenstvím.

V pořadu ČT 24 je rozhovor s PaedDr. Irenou Cudlínovou o tomto tématu.

 

23. 3. 2018

Logopedická on-line poradna

image

Dotaz č. 1481

dobry den, dcera se narodila s rozstepem mekkeho patra a byla operovana v 6ti mesicich.dochazime na logopedii kde nas zatim uci ruzne hry pro cviceni patra. nyni ma dcera 3 roky a vzhledem k tomu ze zijeme ve Francii a logopedie je francouzska bych se chtela zeptat zda existuje nejaka literatura pro rodice ohledne cviceni pro deti s podobnym problemem. dcera mluvi obema jazyky a chtela bych aby mluvila cesky spravne. prece jen francouzske hlasky jsou hodne odlisne od ceskych. mnohokrat dekuji za odpoved.

Literatura

image

Mgr. Lucie Krejčová: Rozpovídej se, 1. a 2. díl

Autor Mgr. Lucie Krejčová

Zábavná cvičení pomáhají s rozvojem řeči. Trénují pouze probíraný jev a nepřeskakují na složitější úkoly, dokud dítě nedosáhne dané úrovně. Z obsahu vybíráme: sluchová cvičení, rytmizace, porozumění, motorika jazyka, fixace a diferenciace hlásek. Publikace je primárně určena pro rodiče dětí, pedagogy MŠ a logopedy, avšak uplatní ji i speciální pedagogové, asistenti dětí nebo kliničtí logopedi.

Pomůcky

image

e-shop www.logopediesusmevem.cz

Internetový obchod s pomůckami na logopedii. Obrázkové karty a pracovní sešity pro děti od 3-7 let s autorskými obrázky.

Najdete na www. logopediesusmevem.cz

 

Nabídka pracovních míst

image

Janské Lázně, Státní léčebné lázně Janské Lázně, s.p. - Dětská léčebna Vesna

Dětská léčebna Vesna hledá logopeda jako zástup za mateřskou dovolenou (se značnou pravděpodobností trvalého pracovního poměru). Nástup možný ihned. Výhodou (nikoli podmínkou) je znalost ruského jazyka. Práce s dětmi s tělesným postižením;...