Projekt - Mikasa- autismus

Projekt - Mikasa- autismus

informace o projektu s názvem „Průvodcovství rodin s dětmi s poruchou autistického spektra (PAS)“


Vážení kolegové, zejména ti ze severní Moravy,

chtěli bychom s Vámi podělit s informacemi o  projektu neziskové organizace MIKASA z.s.  „Průvodcovství rodin s dětmi s poruchou autistického spektra (PAS)“.

Pokud máte v péči dítě či dospělého s poruchou autistického spektra a budete mít pocit, že by pro jeho rodinu mohl být náš nový projekt zajímavý, budeme moc rádi, když na nás předáte kontakt.

Cílovou skupinou jsou rodiče či blízcí dítěte v situacích, které jsou pro ně zátěžové z jakéhokoli důvodu způsobeného zjištěním podezření nebo stanovenou diagnózou v oblasti poruch autistického spektra. Průvodcovství je projektem, který je připraven jak časově, informačně, tak také terapeuticky pojmout veškeré dotazy a potřeby rodičů a rodin v dané situaci, neboť stanovení diagnózy je pro mnoho rodin synonymem pro převrácení života naruby. Je to právě nejbližší okolí dítěte, které má největší vliv na možné zmírnění projevů nemoci a hledání cest, jak rozvinout to, co dítě nejvíce potřebuje. Věk dětí klientů není omezen (0-18+).

Cílem projektu je zároveň poskytovat poradenství odborníkům, kteří pracují s dítětem s PAS jako např. lékaři, psychologové, učitelé aj., kteří mohou potřebovat řešit nejrůznější situace spojené s projevy PAS u svých klientů.

Projektové aktivity jsou pro uživatele nabízeny zdarma v rámci celého Moravskoslezského kraje. Sídlíme v Ostravě na adrese 1. máje 1526/66 v Moravské Ostravě, v projektu působí dva poradci a koordinátor.

Zároveň Vám v příloze zasíláme letáčky ve formátu pdf. Pokud byste měla zájem, pošleme Vám sadu letáčků poštou.

 

Přeji Vám krásný víkend

Mgr. Tereza Šimečková

 

Průvodce v projektu „Průvodcovství a síťování rodin s dětmi s autismem“

Tel. 725 937 789, email: simeckova@mikasa-detem.cz

MIKASA z.s.

www.mikasa-detem.cz

letáček ke stažení zde

3. 12. 2018

Zpět