Kartičky pro osoby s afázií

Kartičky pro osoby s afázií

Díky podpoře z programu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové se Klubu afasie, z.s. podařilo znovu vydat informační kartičky pro osoby s afázií. Kartička je určena lidem s diagnostikovanou afázií a obsahuje základní informace o afázii a doporučení pro efektivní komunikaci.


Vážené kolegyně, vážení kolegové,

díky podpoře z programu Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové se Klubu afasie, z.s. podařilo znovu vydat informační kartičky pro osoby s afázií.

Kartička je určena lidem s diagnostikovanou afázií a obsahuje základní informace o afázii a doporučení pro efektivní komunikaci. Svým formátem umožňuje být stále na dosah (např. v peněžence) a v případě nutnosti může pomoci zabránit ev. komunikačnímu selhání, resp. nedorozumění (lidé s afázií jsou nezřídka vnímáni jako opilí nebo zmatení).

Elektronická podoba – určená k tisku - je tímto k dispozici odborné obci. Volné šíření není z pochopitelných důvodů žádoucí. Předpokládáme, že kartička bude použita v souladu s profesní erudicí a etikou.

Pokud budete kartičku svým klientům tisknout, vyberte si barvu a tiskněte oboustranně první a třetí, resp. druhou a třetí stranu přiloženého dokumentu. Kartičku pak můžete přehnout (naznačeno tečkami) a výsledný formát by již měl být umístitelný do běžných obalů na doklady, resp. peněženky. Na zadní stranu (po přehnutí) kartičky lze dopsat kontakty na blízké osoby, resp. lékaře klienta.

Doufám, že bude kartička ku prospěchu vašim klientům a dovoluji si vás zároveň upozornit, že na webových stránkách Klubu afasie, z.s. www.klubafasie.com bude v dohledné době k dispozici elektronická podoba letáků k oběma základním projektům (konverzační skupiny a terénní péče) realizovaným na území HM Prahy.

S mnoha pozdravy a přáním inspirativních dní

Zuzana Konůpková, Foniatrická klinika VFN a Klub afasie, z.s.

ke stažení zde

26. 10. 2017

Zpět