Kliničtí logopedové doporučují

Poskytování placeného volna při ošetření u klinického logopeda

Poskytování placeného volna při ošetření u klinického logopeda

2. 1. 2018

„Má zaměstnanec nárok na placené volno, pokud je překážkou v práci ošetření v ambulanci klinického logopeda, musí zaměstnavatel uznat propustku ?”     –   Vzhledem k  opakovaným dotazům klientů a jejich rodinných příslušníků jsme se zeptali odborníka z nejpovolanějších, pana JUDr. J. Macha, který se mj. specializuje na legislativu ve zdravotnictví.

Má vliv příjem potravy na řeč malých dětí?

Má vliv příjem potravy na řeč malých dětí?

2. 4. 2017

Do 4-6 ti měsíců věku se děti v našich zeměpisných šířkách obvykle kojí nebo přijímají mléčné formule z láhve se savičkou. Je to proto, že vnitřní prostor úst je zpočátku velmi malý, zcela zaplněný jazykem a z vnější strany ohraničený sacími „tukovými“ váčky ve tvářích, nevzniká tedy mnoho prostoru pro pohybové variace jazykem. Za této anatomické situace lze efektivně přijímat jen tekutou stravu.

Kdy se objednat ke klinickému logopedovi?

Kdy se objednat ke klinickému logopedovi?

20. 3. 2017

Rodiče a někdy i odborníci si kladou otázku, kdy je již vhodný čas zahájit u dítěte logopedickou terapii. Ne vždy je to jednoznačné, ale hrubá vodítka existují. Někdy stačí ke správnému rozhodnutí se započetím či nezapočetím terapie jen konzultace. Mnohdy ale rodiče nebo pediatři dobře rozsah poruchy řeči neodhadnou a s péčí se začne zbytečně pozdě.

Dudlík ano či ne?

Dudlík ano či ne?

19. 12. 2016 Mgr. Barbora Červenková

Mnoho maminek přemýšlí o tom, zda je vhodné, aby jejich miminko mělo dudlík, kdy mu ho mohou nabízet. Také řeší, na jak dlouho přes den je to ještě v pořádku, jak je to v noci a kdy je vhodné své dítě od dudlíku začít odnaučovat.