Kongres IALP Nový Zéland, kandidatura AKL na pořádání celosvětového kongresu

Kongres IALP Nový Zéland, kandidatura AKL na pořádání celosvětového kongresu

AKL ČR vyhrála kandidaturu na pořádání celosvětového kongresu IALP v roce 2028 v Praze


Report z 32. Kongresu IALP, Auckland, Nový Zéland

 

Datum konání: 20. – 24. srpna 2023

Místo: The Aotea Centre, Auckland, Nový Zéland

Zájem: kandidatura  města Prahy na pořádání 34. kongresu IALP

 

Čtyřdenní zasedání se uskutečnilo v centru Aucklandu v kongresovém centru – The Aotea Centre. Jeho součástí je velký divadelní sál pro více než 1000 diváků s pódiem. Zde se konal úvodní a závěrečný ceremoniál. Vždy dopoledne zde probíhal hlavní blok přednášek od 8:30-10:30. Konaly se zde také komerční přednášky sponzorů a vystavovatelů.

V Aotea Centre bylo ještě pět dalších menších sálů, ve kterých současně probíhaly přednášky a workshopy. Tyto trvaly vždy 60 minut. V programu bylo vždy uvedené téma přednášek, do 60ti minut se obvykle vešly 3-4 přednášky k zadanému tématu. Po každém vstupu následovala 2-3 minutová diskuse. Veškeré přednášky se konaly v angličtině. Kongresu se účastnilo 1000 delegátů.

Kongresové centrum má pět pater. V přízemí probíhala registrace účastníků. Dvě patra byla vyhrazena vystavovatelům. V 5. patře byly stánky vystavovatelů věnujících se oboru audiologie. V suterénu byly nekomerční stánky prezentující IALP, ESLA, Novozélandskou Asociaci Logopedů, Izraelskou Asociaci logopedů a také náš stánek AKL ČR. Posláním našeho stánku bylo informovat zájemce o oboru klin. logopedie v České republice a o zasedání IALP v Praze v roce 2028. U stánku jsme umístili velký informativní  roll up - poster, který zobrazuje Prahu s logem AKL ČR a společnosti Guarant International, která bude pořádající společností kongresu v Praze. Na stánku měli delegáti k dispozici množství reklamních letáků o zasedání v Praze, Praze, České Republice a společnosti Guarant International.

Ve dvou patrech bylo vždy podáváno občerstvení – dopoledne a odpoledne byla jedna půlhodinová přestávka. Od 13:05 do 14:05 se podával oběd formou bufetu.

Pro mne, jako zástupce za AKL ČR bylo nejdůležitějším dnem úterý 22.8., kdy od 18 hod. v jednom sále probíhalo Generální shromáždění. Nejprve zde promluvilo vedení IALP a  lidé z podvýborů. Poté byly oficiálně vyhlášeny výsledky voleb IALP, které probíhaly od 21.7. do 21.8. on-line hlasováním. Zde byli zvolení noví zástupci do IALP, proběhla změna stanov a Praha byla oficiálně vyhlášena jako pořadatel 34. Kongresu IALP v roce 2028. Po oznámení výsledků jsem vystoupila s příspěvkem o Oboru klinické logopedie v ČR, o společnosti Guarant International ..(pořadatel kongresu pro AKL ČR), o kongresovém centru O2 Universum (místo konání kongresu), možných společenských aktivitách delegátů v Praze. Součástí mého vstupu bylo několikaminutové video o Praze. Dle reakcí zúčastněných delegátů byly na můj příspěvek pozitivní ohlasy. Poté následovala prezentace Izraelské logopedické společnosti, kde se v Tel Avivu uskuteční 33. kongres IALP v roce 2025.

Velkou událostí pro mne bylo setkání s vedením IALP. Pan prezident Brian Shulman i další jsou velmi srdeční a přátelští lidé. Oficiálně jsem jim předala pozvání do České republiky a společně jsme se vyfotografovali u našeho rol lupu.

Kulturní a společenské aktivity

Neděle 20.8. 2023, 16 – 19 hod,  Kiri Te Kanawa Theatre, Aotea Centre - Kulturní uvítací ceremoniál – vystoupení  bývalé prezidentky  IALP Pamely Enderby (UK) a současného prezidenta iALP  Briana Shulmana ( USA), kulturní vystoupení Maorů – zpěv písní

Neděle 20.8. 2023, 19:30, slavnostní večeře pořádaná Novozélandskou  audiologickou společností a Novozélandskou asociací logopedů, Origine Restaurant, Commercial Bay Level 2/172 Quay Street

Pondělí 21.8. 2023 – 19:30 hod, Coctail Party

Středa 23.8.2023 – Okružní vyhlídková jízda autobusem po  Aucklandu

Středa 23.8.2023 – Gala Dinner, 19:00 hod, The Grand Millennium Auckland Hotel

Čtvrtek 24.8. 2023, 18 – 19 hod, Závěrečný ceremoniál - Kiri Te Kanawa Theatre, Aotea Centre, vystoupení členů Rady IALP, kulturní vystoupení Maorů – zpěv písní

Zpracovala Mgr. Irena Šáchová

V Praze 13. září 2023

 

14. 9. 2023

Zpět